Tag: повкусни

Tips & Tricks

Трик со кој пржените јајца ќе бидат повкусни – нема да се лепат

Има еден едноставен начин пржените јајца да бидат повкусни. Секогаш пржете ги на маслиново масло кое дава поубава арма. Исто така, чекајте да е доволно угреано за да не се лепат. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad […]