Tag: плочки

Десерти

Протеински плочки со авокадо и банана

Вкусни протеински плочки. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки […]

Повеќе

Плочките ќе бидат како нови – Домашно средство за блескав тоалет и кујна

Направете си сами средство за чистење на нечистотијата од плочките.   Се раствара сода во водата и се става сок од лимон и на крај оцет. Се чека да помине хемиската реакција, па се употребува смесата. Со четка, сунѓер или крпа поминете ги плочките и тешко достапните места и ќе […]

Десерти

Рецепт за здрава ужина: Протеински плочки

Брзо и едноставно направете неодоливи протеински плочки… Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со […]

Tips & Tricks

Најдобар начин да ги исчистите керамичките плочки – Евтино решение со кое ќе блеснат

Има лесен начин да светнат вашите керамички плочки. Избришете ги со крпа со вода на која има малку алкохол, па избришете со сува крпа. Ќе бидете изненадени од резултатот. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен […]

Повеќе

Ги топи нечистотиите на плочките – Направете си средство за генералка на тоалетот

Направете си сами средство за чистење на нечистотијата од плочките во тоалетот и помеѓу нив, дури и на најтешко достапните места.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Tips & Tricks

Земете четка и со оваа смеса поминете меѓу плочките – нема да остане дамка

Направете си сами брзо и евтино, а воедно ефикасно средство со кое ќе ги исчистите сите нечистотии и мувлата помеѓу плочките во кујна и тоалет. Ви требаа 7 шолји вода, ½ шолји сода, 1/3 шолји лимонов сок и ¼ шолји алкохолен оцет. Истопете ја содата во водата и ставете сок […]

Tips & Tricks

Заборавете на содата: Две состојки го „гризаат” каменецот од кујната без да ја оштетат

Жените ширум светот пробуваат најразлични начини за да се спасат од нечистотијата, каменецот и бактериите во кујната.Овој рецепт кој е малку чуден, но доста ефикасен, ќе ви го реши големиот проблем кој често задава главоболки на секој од нас. Ви требаат само две состојки и тоа кока-кола и вотка.  Се […]

Видео, Главни јадења

Компир плочки со богат фил – повкусно од помфрит и печен компир

Од компир никогаш доста, без разлика во каква форма го јадеме.Направете нов деликатес, богат фил, компир плочки и малку труд: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци (ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма (ФОТО) Пепси 200, […]

Tips & Tricks

Фрлете ја оваа природна “бомба” во кујната – плочките ќе блескаат

Ова природно средство за чистење ќе ви помогне еднаш засекогаш да се решите од нечистотијата помеѓу плочките во кујната. Најдобро е да се користат природни средства, па затоа ви го препорачуваме ова средство кое може да си го направите во кујната. Ви требаат пет литри вода, половина ќесе сода бикарбона […]

Главни јадења

ВИДЕО: Што да се јаде денеска: Плочки од компир со растопен кашкавал

Благодарение на овој видео клип и вие можете да бидете профи готвач. Сè што треба да направите е да ги повторите чекорите кои се прикажани во ова видео. Повеќе рецепти на Готви.мк Веднаш тркнете во маркет да купите ананас Тие се најздравото овошје – сигурно не ни помисливте на нив […]