Tag: плодови

Препораки

Секогаш правете го ова со семките и јаткастите плодови – Се удвојуваат витамините

Јаткастите плодови и семките се совршени за секојдневната исхрана, но треба секогаш да ги ставаме во вода пред користење. На овој начин, нивните витамини и минерали се удвојуваат. Се задржуваат на нив, двојно се зголемуваат и стануваат поздрави. Сепак, внимавајте само со чиа. Таа мора да е во вода, но […]

Tips & Tricks

Есенска маска за кожата: Отстранете ги брчките со оваа магична овошка

Есента е период кога може да ги искористиме благодетите на есенските плодови за да имаме здрава, мазна и сјајна кожа.Грозјето е еден од даровите на есента. Има витамини кои одговараат на секој тип кожа. Потребни ви се неколку зрна грозје од кои треба да ги извадите семките, па да ја […]

Повеќе

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

Подгответе освежително смути од шумски плодови. Еве ги состојките кои ви се потребни за овој рецепт: Јагоди Малини Боровинки Капини Цвекло Балансот на состојките го правите самите по сопствен вкус. Ставете ги состојките во блендер и за неколку секунди ќе добиете брз и освежителен пијалок. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Смути […]

Главни јадења, Посно и веге, Препораки

Паста со морски плодови

  Нешто различно, а многу вкусно. Одлична промена во исхраната, а истовремено и разноврсен посен оброк. На здравје! ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСТА: Рецепт за јуфки трио формаџо ВИДЕО: Брзи трикови за совршени тестенини Рецепт за тестенини во песто сос Рецепт за паста поло Рецепт за макарони салата