Tag: плех

Tips & Tricks

Еве како да исчистите огноотпоре сад од наслаги храна

Понекогаш класичниот начин на миење садови не е доволно ефикасен за да им даде беспрекорен сјај на стаклените огноотпорни садови. Затоа ви го претставуваме најдобриот начин за миење на овие садови.На огноотпорните садови при печењето на различни видови храна може да останат наслаги, кои не можат да се отстранат со […]

Tips & Tricks

Како да исчистите плех без рибање: Овој трик го користат и професионалните готвачи, а се што ви треба веќе имате дома!

Еве како да исчистите плех без рибање.Сè што ви треба се неколку работи што веќе ги имате дома, и без никаков напор, навистина е едноставно! Посипете ја целата површина на плехот со сода бикарбона, а потоа истурете обичен бел оцет. Малку ќе се запени и се остава десетина минути да […]

Tips & Tricks, Видео

Девојка на Тикток покажа како се чисти загорен плех без рибање – одличен трик

Девојка на Тикток покажа како се чисти загорен плех без рибање. Ставила таблета за машина за садови, малку детергент и потоа полила со врела вода. И точно е, плехот навистина изгледа како нов! Погледнете го трикот… @acelya_t.h.46very Easy#teamhaso46 #foryoupage #fürdich #welovehaso #fy #fyp #viral #foryou #kitchen #cooking #lifehack♬ Danza Kuduro […]

Tips & Tricks

Ви се залепија колачите за плех? – Спасете ги за минута без да се искршат

Сите сакаме да направиме вкусни колачи за празниците, а затоа е потребно да знаеме трикови, за секогаш да ни успеваат. Ако колачите ви се залепат за плех, има начин да се спасат. Ставете го плехот над сад во кој врие вода околу една минута. Колачите од влагата ќе се одлепат. […]

Предјадења

Полна тепсија кифлички – готови за 30 минути

Направете брзи кифлички за 30 минути. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт […]

Tips & Tricks

Трик за колач кој се залепил на плех – ви треба само ова

Колачот често знае да се залепии да не сака лесно да излезе од плехот. Сепак има брз трик за ова.Земете крпа и потопете ја во вода, па исцедете ја и со неа замотајте ги рабовите на плехот. Полека протресете и ќе забележите дека колачот полека се одвојува од рабовите. Сега без […]

Главни јадења

Плех полн со пита деликатес – Сите пријатели ќе дојдат по рецептот

Направете тепсија полна со супер вкус за која сите ќе бараат рецепт, а вашите домашни ќе бараат често да ја правите. Зачувајте го овој рецепт за да можете лесно и брзо да им го испратите на сите кои ќе ви го побараат 🙂 Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ова е […]

Pastes, Видео

ВИДЕО ХИТ: Ги стави макароните исправени во плех – ручек по кој ПОЛУДЕ светот

Свари макарони, ги исправи на плех, додаде сос, стави чедар, па стави фолија на плехот.Ја доби највкусната пита, ова е СОВРШЕНО. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Tips & Tricks

Колачот ви се залепи за плехот? Не е доцна, еве трик кој помага

Погледнете го едноставниот трик со чија помош на едноставен начин ќе го извадите колачот од плех. Колачот не сака лесно да излезе од плехот? Не очајувајте, а посебно не се обидувајте да го извадите на сила бидејќи ќе се распадне. Постои еден сјаен трик кој ќе ви помогне во тоа: […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Става два неизлупени компири во плех – ова е највкусниот рецепт

Зема компири, не ги ни излупи, им додаде масло, ги запече, стави чедар и ги врати во рерна. Резлтатот е деликатес.Погледнете што се се прави со два компира.         Blooming Potato😍😋 #food #foodie #foodstagram #foodblogger #foodlover #foodgasm #foodvideo #video #recipe #potato #cheese A video posted by Twisted […]