Tag: плеха

Предјадења

Два големи плеха од една смеса: Погачи со јогурт меки како душа

И да е лето и да е зима од деликатеси од тесто никогаш доста. Направете брзи погачи со јогурт. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на […]

Предјадења

Брзи интегрални стапчиња – Три плеха од една смеса

Направете вкусни интегрални стапчиња како мезе. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт […]