Tag: плетена

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Направете Велигденска корпа од тесто – Состојките ги имате дома

Направете плетена кошница за Велигден од тесто, брзо и лесно со состојки кои ги имаме дома. + чепкалки, фолија, калап за куглоф, нож, тепсија, хартија за печење и оклагија   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца […]