Tag: плескаивца

Meat

Ќе бидат подобри од оние по кафеани: Додадете го ова кога правите плескавици дома

Ако сакате да правите домашни ќофтиња или плескавици, тогаш има мал трик како да имаат подобар вкус. Ставете малку во смесата и димена сланина.Вака вкусот ќе е совршен. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai […]