Tag: плескавица

Главни јадења

Гурмански плескавици со кашкавал

Кашкавалот е рамномерно распореден што секој залак го претвара во сочно, гурманско искуство. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Гурмански ручек: Совршено сочна плескавица со кашкавал

Фантастичен ручек! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Главни јадења

Совршена гурманска плескавица

Фантастичен ручек кој сигурно ќе ви се допадне! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Главни јадења

Плескавица со сланина и кашкавал

Послужете со салата по избор и компири… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Meat

Сочни плескавици со јајца и павлака

Сочно месо на трпеза:   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Главни јадења

Рецепт за вкусен хамбургер

Направете хамбургер по овој рецепт и ќе бидете воодушевени! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е […]

Meat, Tips & Tricks

Вака најлесно ќе обликувате ќофте и плескавица – Нема неред и мака

Ова е најлесниот начин да обликувате плескавица или ќофте. Ставете ја смесата со месо на проѕирна фолија и стиснете со округла чинија.Смесата веќе е обликувана, само извадете ја и испечете ја или испржете ја.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб […]

Главни јадења

Говедска плескавица

Вкусни говедски плескавици кои ќе ги обожавате! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар […]

Meat, Tips & Tricks, Видео

Видео: Трик за најсочни плескавици кои нема да се лепат – Ставете го ова на нив

Ако сакате да имате највкусни плескавици на скара и сите да се прашуваат која е тајната на совршеното месо, ова е трикот за вас. Направете ги плескавиците па ставете коцка лед на секоја од нив.Ќе остане влажна и нема да биде сува. Ова е трикот. Добар апетит! Повеќе вести на […]

Meat, Главни јадења

Сочен деликатес: Полнета плескавица на посебен начин

Направете вкусна полнета плескавица. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо