Tag: пијалоци

Tips & Tricks

Овие пијалоци никако не се ставаат во ладилник – внимавајте

Постојат пијалоци кои не треба да ги ставате во ладилник. Пивото, виното и газираните пијалоци никако не ги ставајте во замрзнувачот, бидејќи ако стојат подолго од што треба ќе експлодираат. Опција е да ги оладите многу кратко. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]

Препораки

Диетата нема да ви успее ако го пиете ова – пијалоци кои дебелеат

Ако сакате да слабеете и да ја доведете линијата во ред, никако не ги пијте овие напитоци. Откажете се од газирано, тие дебелеат и се штетни. Не пијте ни засладен леден чај, како ни спортски напитоци поради шеќерот. Откажете се и од енергетски пијалоци и кафе со млеко. Прочитај повеќе […]

Повеќе

Македонија во жолта фаза – никако не го јадете ова на горештините, еве на што да пазите

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на денешниот ден територијата на целата држава ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза, па затоа почитувајте ги овие препораки, кога станува збор за храната.Јадете лесна храна и внесувајте многу течности, посебно да се внимава при подготовка […]

Повеќе, Препораки

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

На неколку написи на тема цени во Грција, дел од читателите реагираат и велат дека покрај скапите цени, може да се најдат и плажи каде цените се попристапни и поефтини. 1.Петре Стефановски ни ја испраќа оваа фотографија од плажа на Халкидики каде вели дека морето има одлична тиркизна боја, а […]

Повеќе

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Вчеравечер заврши концертот во Скопје на познатиот латино пејач, Енрике Иглесијас. Критиките се позитивни, а публиката која имаше можност да го проследи концертот цел ден споделуваше фотографии и видеа од атмосферата на социјалните медиуми. Фановите на Енрике сигурно ќе ги интересира која е неговата омилена храна, ресторани, пијалоци… Gotvi.mk ви […]