Tag: пијалок

Повеќе

Пијалок со јагоди, диња и бело вино – За најубави летни ноќи со пријатели

Направете си вкусен пијалок со диња и бело вино за освежување во летните ноќи. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тукаПрочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: […]

Tips & Tricks

Никогаш не го пијте ова кога сте жедни – има спротивен ефект

Кога сте жедни никако не пијте го ова. Енергетските пијалоци воопшто нема да ви ја изгасат жедта, туку напротив ќе ја активираат потоа повеќе.Тие само внесуваат јаглехидрати плус, калории и шеќери.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната […]

Повеќе

Летен хит: Лимон, јагоди, мента и босилек – добитна комбинација за освежувачка напивка

Кога летните температури ќе преминат во црвена зона спас бараме во освежувачки напитоци. Една од најдобрите е комбинацијата од лимон и разно овошје, а со босилек и нане ќе бидете воодушевени. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Повеќе

Повкусно и од смути: Коктел со кралицата на летото

Направете нешто повкусно и од смути и од сок, прекрасен напиток со лубеницата – кралицата на летото и пролетта. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер […]

Препораки

Го нарекуваат злато во чаша: Пијалок стар со години, ќе ве расони подобро од кафе

Ако барате напиток кој ќе ве разбуди подобро од кафе, ќе ви го подобри здравјето подобро од зелен чај и ќе ви го зајакне имунитетот, тогаш овој стар рецепт од пред 2.000 години ќе ви помогне во тоа.Се вика Камбуха, здрав е и вкусен и брзо се прави. Златната доза […]

Повеќе

ДРЕВЕН ИНДИСКИ РЕЦЕПТ: „Lassi“ напивката штити од цревни инфекции и го лади телото

Основната состојка на оваа напивка е јогуртот, одличен извор на корисни бактерии кои можат да не заштитат од бројни летни инфекции. Покрај тоа, оваа напивка го освежува и го лади телото. Со редовна консумација на јогурт ја подобрувате рамнотежата на цревната микрофлора. Затоа најдобро е да го пиете после јадење […]

Видео, Препораки

ВИДЕО: Ова е најопасниот пијалок а го пиеме секој ден – заштитете се!

Сите знаеме колку е штетно да пиеме газирани пијалоци, но секој по некогаш сака да се почасти и освежи.Ова видео покажува кој е најопасниот пијалок на светот кој никако не треба да го пиете и кои се причините за тоа: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И […]

Tips & Tricks, Видео

Доаѓаат горештини: Оладете ги пијалоците за 2 минути!

Сите знаеме колку ни се потребни ладни пијалоци во топлите денови, а со овој видео совет спасете си време и разладете се. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Чоколадна баклава Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Возможно е – еве како да […]

Повеќе

Ако си го полните мобилниот во ова кафуле ќе платите дебело

Мрзеливи келнери во Виена наплаќаат и ако си го полните телефонот кај нив. Галина Покорну, соптвеничката на кафулето, вели дека е уморна од туристи кои само седат со часови со едно кафе за да си го наполнат телефонот, па решила да ја наплаќа оваа услуга.- Постојано бараат штекери, доаѓаат само […]

Tips & Tricks

Испијте го овој пијалок пред спиење – преку ноќ ќе стопи се што сте јаделе

Ако го пиете овој пијалок никогаш нема да имате проблем со спиењето. Ни еден отров нема да биде во вашиот организам. Сите штетни токсини од оваа сосотјка ќе бидат елиминирани. Пијалокот има и други предности како што се: лекување од депресија, висок крвен притисок и кариоваскулани болести. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО […]