Tag: пијалак

Повеќе

Греено вино со вкус на портокал

Грееното вино секогаш е добредојдено во зимските месеци, а особено добро доаѓа во новогодишната ноќ. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Повеќе

Греено вино со портокал и брусница – за вистинско зимско уживање

Вареното вино е омилен зимски пијалак кој ја подигнува температурата на повеќе начини, како во телото така и во главата… Еве еден рецепт, кој е малку поинаков од класичниот, но истовремено е фантастичен! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од […]

Повеќе

Извор на енергија: Коктел од домати со слатка павлака

Здрава напивка како идеален извор на енергија за студените денови… Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Повеќе

Тајната за совршено варено вино: Само еден зачин прави разлика

Соврешена напивка која ги грее душата и телото… Постојат многу варијации на тема варено вино, но основниот рецепт би изгледал од прилика вака: Консумирањето алкохол е дозволено само за лица над 18 години. Gotvi.mk препорачува умерено и одговорно консумирање на алкохол! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве […]

Повеќе

Нов омилен пијалак: Наместо варено вино, оваа зима пиеме варен џин

Има ли нешто поубаво од варено вино во зимските ноќи? Очигледно има, бидејќи варениот џин е нов хит. Ви донесуваме рецепт според кој лесно можете да го направите овој зимски пијалак. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца […]

Повеќе

Најдобриот пијалок ова лето: Шампањ со лубеница

Без оглед на тоа дали сте на море или на врелиот градски асфалт, овој коктел и тоа како ќе ве освежи. Се работи за освежувачки шампањ со лубеница, за кој потребни ви се само две состојки.   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Видео, Повеќе

Го измешала ОВА со јаболков оцет и го пиела секое утро – нејзиниот живот се променил! (ВИДЕО)

Летната сезона започнува, а вашата фигура се уште трпи последици од зимското натрупување масти…Јаболковиот оцет е добро позната намирница со извонредни лековити својства. Ги чисти крвните садови, делува против лошиот холестерол и триглицеридите… Но, дали со овој природен суплемент се служите правилно и дали ги користите сите негови благодети? Измешајте […]

Повеќе

ВКУСНО И ЗДРАВО: Пролетен коктел за зајакнување на имунитетот!

Ви претставуваме здрав, пролетен коктел кој ќе го зајакне вашиот имунитет и ќе го поправи вашето расположение. Вкусниот коктел од нане ж и сок од грејпфрут е еден од најдобрите начини за вашето тело повторно да го направите силно.   Црвенот грејп е одличен извор на витамин Ц и добар […]

Повеќе

За добро здравје и енергија: Зелен чај со коприва

Брзо и лесно до здрава и вкусна напивка…   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Повеќе

ЗА СЕКОЕ УТРО: Испробајте го овој еликсир за долговечност!

Ви претставуваме рецепт за долг живот кој се прави брзо и лесно. Зошто оваа напивка е добра Ѓумбирот помага во намалување во холестеролот и се бори со стомачни бактерии. Морковите се одлични за срцето, забите и непцата, го штитат телото и придонесуваат во борбата против срцев удар. Јаболкото помага во […]