Tag: пита

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посна манастирска пита: Одличен вкус, освојува на првиот залак

Посна манастирска пита. Одличен вкус, освојува на првиот залак. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/PWsnV1MEaYE Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Главни јадења

Брза пита со туна и јајца

Брза пита со туна и јајца. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Главни јадења

Одлична пита од готови кори

Одлична пита од готови кори… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт […]

Видео, Главни јадења

Вкусна пита без кори, со сирење и маслинки

Вкусна пита без кори, со сирење и маслинки. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Видео, Главни јадења

Брзо, евтино и без квасец: Домашна пита со сирење

Домашна пита со сирење. Брзо, евтино и без квасец. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Видео, Главни јадења

Еве како лесно и едноставно да направите пита масленица

Еве како лесно и едноставно да направите пита масленица. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Видео, Главни јадења

Само измешајте и излејте во плех: Наједноставен рецепт за вкусна пита

Наједноставен рецепт за вкусна пита. https://youtu.be/AnPSsoEn2Ls Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Главни јадења

Косовска излеана пита – преполна со фил

Традиционален рецепт за косовска пита. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/xkXyG_2g1qA Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен […]

Видео, Главни јадења

Пита од готови кори – мека и вкусна, баш како домашна

Еднакво добра и вкусна како и домашна… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз […]

Видео, Главни јадења

Брза пита со зеленчук и фета – милиони луѓе го погледнале овој рецепт

Рецепт кој ќе го обожавате! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини […]