Tag: пирошка

Главни јадења

Руско печиво со месо – превкусно јадење!

Со векови Русите имаат традиција за правење на ова специјално јадење – пирошки, односно пирога, кои се полнат со разни филови и се послужуваат во секакви прилики. Ова автентично руско јадење е составен дел од нивната богата кујна, а Русите вакви пирошки подготвуваат во секое годишно доба. Добар апетит! Повеќе […]

Tips & Tricks, Предјадења

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Се прават за 5 минути, а сè што ви треба е тост леб, зденка, кашкавал и маслинки по желба. Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]