Tag: пире

Главни јадења

Печено компир пире со сирење и кајмак: Кората е крцкава, а еден трик го прави совршено меко од внатре

Малку поинаков рецепт за пире од компири. Испечете го со сирење и кајмак. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Видео, Главни јадења

Компир пире со полнети печурки од рерна: Едноставен оброк кој ќе ги воодушеви сите

Едноставен оброк кој ќе ги воодушеви сите. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни […]

Главни јадења

Како пирето од компири да биде совршено кремасто? Само додајте ја оваа состојка додека се готви

Пирето е еден од најпопуларните прилози кај нас.Доколку сакате секој пат да успее и да биде совршено кремасто, имаме трик за вас! Тајната лежи во коцка за супа – а во зависност од тоа кое месо ќе го послужите со пирето, можете да користите говедска или пилешка коцка. Зачините од […]

Главни јадења

Кремасто пире од компири со лук

Лукот на ова пире му дава фантастична арома! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Видео, Главни јадења

Мусака со пире од компири – вкусен ручек

Направете мусака со пире од компири и мелено месо. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Видео, Салати

Кремасто пире од карфиол – одличен вкус

Направете кремасто пире од карфиол. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Главни јадења

Економично јадење од пире – крокети: Од надвор крцкави, а внатре сирење кое се топи

Економично јадење од пире – крокети: Од надвор крцкави, а внатре сирење кое се топи… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Главни јадења

Кремасто пире со сирење – ќе го правите често

Кремасто пире со сирење. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Видео, Главни јадења

Компир пире како тост леб: Необични сендвичи на едноставен начин

Пробајте го овој необичен рецепт. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Главни јадења

Компир пире на нов начин: Заборавете на класичното готвење компир во вода

Една тајна состојка целосно ги менува вкусот и текстурата.Деновиве на социјалните мрежи се шири видео кое открива непознат метод за подготовка на компир пире. Авторката на видеото, Џордин Паркс открива дека не станува збор за некој нов, измислен начин, бидејќи вака го подготвувала нејзината баба. Џордин, која овој начин на […]