Tag: пиперка

Главни јадења

Брз и вкусен оброк: Омлет со пиперки

Врз и вкусен омлет со пиперки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Главни јадења, Предјадења

Ручек спремен за половина час: Плескавици од тиквици, пиперки и млад кромид

Уживајте во совршениот вкус! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач […]

Главни јадења

Вкусен прилог за месо – деликатес со пиперка и тиквички

Направете вкусен ручек со тиквички и пиперка. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Фолијата не е само за кујна Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен […]

Meat

Пилешко со сланина и кремав сос – пикантен ручек за цело семејство

Направете вкусно пилешко месо со пикантен вкус кој не се заборава.Ова е рецептот:     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Главни јадења

Идеја за доручек: Брускети со печурки и пиперка

Подгответе вкусни и крцкави брускети со печени печурки и пиперка. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Повеќе

Еве зошто треба да јадеме лути пиперки

Научните истражувања утврдиле дека лутите пиперки имаат силен ефект на здравствената состојба. Во лутите пиперки се наоѓа состојката капсацин која благотворно делува на здравјето. Јадењето лути пиперки помага при слабеење и го подобрува варењето, а оние кои јадат залутена храна се чувствуваат посити, бидејќи организмот регистрира ситост на време. Капсацинот […]

Видео, Посно и веге

Полнети пиперки со шампињони – не сте јаделе ваков деликатес

Не сте јаделе ваков деликатес, заменете го месото со шампињони, и направете посен специјалитет за цело семејство.   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен […]

Салати

ОСВЕЖУВАЧКИ СОС од јогурт и пиперка!

Многу едноставен рецепт за сос од јогурт со пиперка. Ќе ве воодушеви!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Исече пиперка па стави јајце на половинките – ХИТ рецепт

Исече пиперка, стави салама во секоја половинка, стави јајце и кашкавал, па ја испече. Доби нешто неверојатно вкусно кое може да ви послужи како освежување на вашето мени во кујната.     Good Morning 🍳☀️ 📷 @aum_napat A video posted by FOODIE & MUNCHIES BKK🐽🍰 (@foodie.munchies) on Dec 25, 2016 […]

Салати

Салата која можат да ја јадат само најхрабрите! (РЕЦЕПТ)

За супер лут прилог кој се подготвува само за неколку минути можете да одберете зелени или црвени пиперки. Бидете внимателни – оваа салата е многу лута! Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]