Tag: пилешпечено

Meat, Tips & Tricks

Трик за највкусно печено пиле: Горе кожата крцка, внатре меко

Ако планирате да печете цело пиле, ставете му сол и држете го во ладилник еден ден непокриено. Кожата ќе се исуши и ќе биде крцкава и вкусна, а пилето внатре меко. Извадете го еден час пред печење. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 […]