Tag: пилешко

Главни јадења

Ручек идеја: Неодолива пилешка тава со павлака

Кога немате идеја за ручек тркнете во продавница и купете пилешко месо и павлака и направете вкусен специјалитет во вашата кујна  Повеќе рецепти на Gotvi.mk Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  […]

Главни јадења

Рецепт за викенд ручек: Пилешко со сланина

Направете пилешко со сланина, рецепт кој има неодолив мирис и вкус. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Пилешки прсти приготвени на поинаков начин Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море! ФОТО: „Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи Кафе […]

Главни јадења

Пилешко месо со растопена зденка – звучи примамливо, нели?

Сите уживаме во вкусот на растопен кашкавал или зденка, а во комбинација со месо е уште повкусно. Поврзани вести на Gotvi.mk Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со […]

Главни јадења

Пица со пилешко – специјалитет по кој полудеа сите

Направете пица на малку поинаков начин. Пица со пилешко е одлична идеја со која можете да го изненадите семејството за денешниот ручек.  Поврзани вести на Gotvi.mk: Посна пица Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица […]

Главни јадења

Викенд ручек: Уживајте во поховано пилешко со компири

Направете вкусен ручек викендов со кој ќе го соберете семејството на маса. Поврзани вести на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук Многу вкусно: […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Рецепт кој го менува животот – направете ручек со три состојки

Ако сте изморени од комплицирани рецепти кои постојано го трошат вашето време и вашиот труд, ова пилешко ќе ви биде најомилениот рецепт во вашата кујна. Спремањето на вкусен ручек никогаш не било полесно. Само три состојки ви се потребни за овој добар рецепт: 500 грама пилешко филе, 1 литар павлака за […]

Повеќе

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Вкусен и здрав оброк за двајца со калории доволно до закуска за вечера. Она што ви треба се две помали тиквички кои не мора да се лупат, но во тој случај, добро измијте ги. Пријатен апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен […]

Предјадења, Салати

Салата со рукола и пилешко

Не само што ќе откриеме премногу добар рецепт за салата, туку Шеф Marc De Jongh за време на часовите по готвење во рамките на проектот Кулинари. ни открива рецепт и за маринада за пилешко месо, како и одличен рецепт за дресинг за салата. Уживајте и задолжително направете ја оваа салата […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Полнет ананас со ориз и пилешко

Фантастична и несекојдневна слатко – солена комбинација по рецепт кој ни го испраќа Матеа. Се прави многу брзо, а вкусот е одличен, така што задолжително направете го ова неодоливо јадење. Гответе со љубов и секогаш бидете креативни во кујната 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепети: Посна чорба која е неодоливо вкусна […]

Главни јадења

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

Ова е одличен специјалитет кој мошне едноставно се приготвува, вели Илија кој ни го испраќа рецептот. Многу често, кога ќе ми се најават гости, го готвам ова јадење и резултатот е секогаш воодушевување и убаво најадени гости, вели тој 🙂 На здравје! Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини […]