Tag: пилешко

Главни јадења

Пилешко со кашкавал и сувомеснато

Ако имате малку време за да подготвите ручек, ова е идеален рецепт за вас! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Главни јадења

Пилешко со млад компир во рерна – фантастичен рецепт

Фантастичен рецепт за ручек од пилешко и компири. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Брзи пилешки уштипци: Нема валкани садови, а поради една состојка се многу меки

Едноставен рецепт за пилешки уштипци кои сигурно успеваат. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Пилешко во сос од печурки: Едноставно, брзо и сочно јадење

Идеја за вкусен ручек… Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Главни јадења

Брза и вкусна оброк салата од пилешко и печурки

Брза и вкусна оброк салата од пилешко и печурки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења

Брз ручек: Пилешки прсти на едноставен начин

Вкусни пилешки прсти – ќе ги правите често! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Главни јадења

Зепечено пилешко – брз и вкусен ручек

Предлог за лесен и брз ручек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна […]

Главни јадења

Поховано месо без масло – ова е тајната за крцкаво пилешко од рерна

Многу е едноставно! Пилешкото подгответе го за поховање, како што обично тоа го правите. Така подготвените парчиња пилешко ставете ги на хартија за печење и печете ги во рерна околу половина час (во зависност од големината на парчињата) на околу 200 степени. По 15 минути свртете го пилешкото на другата […]

Главни јадења

Вкусно поховано пилешко

Оброк кој ќе го правите постојано. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Главни јадења

Сарми од пилешко месо – вкусен ручек

Наместо кисела зелка користете пилешко месо – вкусен и брз ручек. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко […]