Tag: пилешки

Повеќе, Препораки

Бираме пилешки паштети на Подравка – Бидејќи е важно што јадеме

Дали знаете дека пилешкото месо е многу популарна храна во светот токму поради својот одличен вкус, но и поради нутритивниот состав? Изобилува со белковини со висока вредност, добар извор е на одредени витамини и минерали и протеини, а истовремено содржи малку масти. Пилешкото месо е лесно за дигестија и се […]

Meat

Совршен викенд ручек или мезе за со пиво: Пикантни пилешки крилца

Направете вкусен ручек со пилешки крилца, деликатесно и пикантно. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печуркиКинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано […]

Meat, Главни јадења

Запечени пилешки крилца за со пиво – одлична викенд идеја

Пилешките крилца се супер за ручек, за мезе, за со пиво и пријатели.Ова е супер идеја за ручек или мезе:     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица […]

Meat

Највкусен сос за пилешки крилца – за мезе со пријателите

Пилешките крилца се многу вкусни за ручек, за мезе, за со пријатели, омилената серија или натпревар или едноставно за свечена трпеза.Ова е супер рецепт за пилешки крилца во сос, кој воедно може да го користите и за друг тип месо.     Повеќе на Готви.мк: Деликатесни ќофтиња со маслинки Поховани […]

Главни јадења, Деликатеси

Полнет пилешки стек – Не сте јаделе одамна вака сочно месо

Направете крцкав и вкусен полнет пилешки стек. Овој рецепт брзо и лесно се прави – еве како: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли во сос од кромид Тартар сос Кременадли во ајвар сос Пикантно пилешко во […]

Meat, Деликатеси

Пилешки батаци со топено сирење, сланина и печурки – ова е деликатес

Направете совршен ручек, пилешки батаци со богат фил и арома. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги […]

Meat, Видео, Главни јадења

ПИЛЕШКИ ЌЕБАПИ – одлично одат со кромид и кајмак

Направете деликатес кој одлично оди со кајмак и кромид. Пилешки ќебапи, сочни и неверојатно вкусни:Ова е постапката: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за […]

Meat

СУПЕР РЕЦЕПТ: Пилешки плескавици, совршени за со тартар сос

Направете пилешки плескавици, одличен избор без многу мака за топлите денови. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Meat, Видео

ОВА ГО НЕМА НИ ВО КАФЕАНА: Сочни печени крилца со мед

За сите љубители на месо, ова е деликатес. Гурмански крилца со мед. Крцкаво и вкусно.Ова е постапката и потребните намирници.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Meat, Видео

Маринирани слатко-кисели пилешки батаци

Направете деликатес, особено ако сте љубител на месо.Маринирани пикантни пилешки батаци. Ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од […]