Tag: пилепко

Meat

Маринирано пилешко со сусам – Сочно месо за ручек

Направете вкусно маринирано пилешко со сусам. Повеќе вести на Готви.мк:Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбициПохован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Meat

Брз ручек по работа: Пилешка бајадера

Ако немате многу време, имате обврски, работа, семејство и сте растргнати меѓу нив, ова е брз ручек за вас. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]