Tag: пиво

Десерти

Стар рецепт: Пивски кифли, десерт кој ќе го обожавате!

Убави, брзи кифлички, идеални за време на пост. Уживајте! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос […]

Главни јадења

Мек и вкусен: Леб со пиво

Вкусен домашен леб… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Meat

Пиле од кое цело маало ќе мириса – Крцка со сенф и пиво на него

Пиле со сенф и пиво, едвај ќе дочекате да вкусите. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд […]

Tips & Tricks

Пивото помага за чистење – Употребете го вака наместо да давате пари за скапи средства

Пивото освен што е вкусно и совршено за со пријатели и за одмор и забава, помага и во домаќинството.Пивото помага да го блеснете бакарниот прибор за јадење и бакарните садови. Намокрете крпа со пиво и само истријте ги убаво сите садови.   За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и […]

Tips & Tricks

Дамките на тепихот се минато – Исчистете ги без рибање и мака

Пивото е напиток кој се пие насекаде низ светот, а помага многу и во домаќинството, освен што има супер вкус. Ако имате дамка на тепихот од кафе, решете го проблемот со пиво. Ставете пиво на флеката и полека истријте со крпа. Меурчињата ќе помогнат да се исчисти дамката. Повеќе вести […]

Десерти

Брзи колачиња со пиво – Мали топчиња за секоја пригода

Направете вкусни колачиња со пиво. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Предјадења

Супер идеја додека седите дома: Печени лепчиња со кашкавал и пиво

Ако немате идеја што да направите, да биде вкусно и различно додека седите дома, ова е предлог за појадок или вечера. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од […]

Главни јадења

Крчкаат и имаат супер арома: Kомпири со пиво

Направете вкусни компири со сенф и пиво. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на […]

Главни јадења

Месо во сос од пиво

За следниот ручек ви предлагаме месо во сос од пиво. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Meat, Tips & Tricks

Додадете го ова во смесата за ќофтиња – Ќе бидат меки и сочни

За вашите домашни ќофтиња да бидат совршено меки и вкусни има мал трик. Имено, за да се меки, покрај сите останати потребни состојки, ставете и пиво. Нека отстои месото измешано со зачини и пиво, најубаво преку ноќ во ладилник. Ќе бидат меки и со арома. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со […]