Tag: пејачка

Забава

Цеца откри што знае да готви – еве како се снаоѓа во кујната

Цеца е позната како балсканска дива, и ретко зборува за приватноста, но сега откри помалку познати детали, како се снаоѓа во кујна и што најубаво знае да спреми.- Јас не сум некоја готвачка, не зошто сум арогантна туку не ме интересира толку таа тема. Сепак, знам да направам супа од […]

Повеќе

(ВИДЕО) Цеца со одлична линија – Еве ја нејзината диета

Фолк пејачката од Србија, Цеца Ражњатовиќ деновиве можеме да ја видиме со најдобра линија до сега. Таа на својот Instagram објави видеа и фотографии на кои таа блеска и е слаба како во најдобрите времиња. A post shared by CECA (@craznatovic_official) on May 27, 2017 at 11:55am PDT Atmosfera na […]

Забава

Се мажи Каролина Гочева

Каролина Гочева се мажи, а Михаил Корубин е единствениот кој успеа да ја освои и да ја задржи најубавата македонска пејачка.Каролина и Михаил се на патување во Париз, а уметникот го избрал токму градот на љубовта и уметноста за да го зароби срцето на пејачката. Парот е во врска две години. […]

Забава

ФОТО: За пеење ја бива, ама за готвење – на македонската пејачка и експлодира шпоретот

Само мене може да ми експлодира шпорет обидувајќи се да испечам компир. Па не е фер, со љубов купував и лупев и миев и сечев и креативна без со зачини дури си поверуваааав оооох и едвај чекав да пробам… Зошто бе?? Очајна домаќинка! Ова и се случи на Сара Мејс која […]

Забава

Српската пејачка како Меланија Трамп – пие шејк од дијаманти

Ќерката на Весна Змијанац, Николија Јовановиќ отсекогаш е во топ форма, а и по породувањето изгледа одлично. Таа за својот нов спот пиеше шејк со дијаманти, исто како Меланија Трамп при едно снимање за насловна страна на венити Фер. Секако се работи само за потребите на новиот спот, а Николија […]

Забава

ФОТО: Сека го покажа лицето на бебето – ова е нејзината најголема љубов

Сека Алексиќ се реши повеќе да не го крие лицето на своето синче Јаков, па објави фотографија на која го покажа неговото лице. Нејзиниот Јаков и е најголема љубов и таа целото внимание му го посветува нему. Пејачката досега објавуваше фотки од бебето без да го покаже целосно. Повеќе на […]

Забава

ФОТО: Ги нема облините на македонската пејачка – еве колку ослабна

Убавата пејачка Симона Поповска драстично ослабна. Таа позираше до елка, а на фотката може да се види дека бујните облини ги нема. Повеќе на Готви.мк: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна […]

Забава

Познатата српска пејачка стана веган

Убавата српска пејачка Катарина Остојиќ Каја реши да стане веган. Таа се реши на сите да им покаже дека иако многумина се скептични за овој вид на исхрана, и со него може да бидеме згодни и да ставиме некој мускул повеќе на телото. Нема мускулите да паднат ако си веган, […]

Забава

Таа е најслабата пејачка на сцената – откри како ја одржува линијата

Таа е една од најталентираните, најубавите и најуспешните девојки денес на светската сцена. Ариана Гранде ниже хитови, а сега открива и која и е омилената храна за да изгледа толку слабо и заводливо.23-годишната пејачка открива дека најмногу ужива во зеленчук, а од овошје издвојува јагоди. Пејачката која некогаш била чирлидерка […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Српската пејачка матеше јајца без градник – радост за мажите

Српската пејачка Александра Пријовиќ, која и е снаа на Лепа Брена, беше гостинка во Ами Џи шоуто каде матеше јајца. Секогаш Огнен дава задачи на гостите, а овој пат на радост на мажите е добро тоа што Александра беше без градник.   Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Марјана во жешко издание […]