Tag: пече

Предјадења

Босанска пита со тиквички готова за 30 минути – нема месење и стоење на нозе

Направете вкусна пита со неколку состојки.   Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Исече пиперка па стави јајце на половинките – ХИТ рецепт

Исече пиперка, стави салама во секоја половинка, стави јајце и кашкавал, па ја испече. Доби нешто неверојатно вкусно кое може да ви послужи како освежување на вашето мени во кујната.     Good Morning 🍳☀️ 📷 @aum_napat A video posted by FOODIE & MUNCHIES BKK🐽🍰 (@foodie.munchies) on Dec 25, 2016 […]

Tips & Tricks, Видео, Главни јадења, Посно и веге

ВИДЕО: Рецепт за пица која не се пече во рерна

За сите кои ја сакаат Италијанската кујна, а особено вкусот на тазе домашна пица 🙂 Оваа пица можете да ја направите и во посна варијанта бидејќи рецептот за тесто е посен. Во видеото се прави класична капричиоза пица. Потребни состојки за тестото: 150 гр брашно, 80 – 90 мл вода, […]