Tag: печено пилешко

Главни јадења

Пилешко од рерна: Најсочниот ручек кој вашето семејство ќе го обожава!

Како да подготвите класичен оброк од печено пилешко со компири, а притоа да не ја извалкате цела кујна? Познатата готвачка Дона Хеј открива прекрасен рецепт за крцкаво пилешко со мајчина душица, сенф и мед.   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња […]