Tag: печени јаболка

Десерти

Печени јаболка по таен рецепт

Направете вкусни печени јаболка од кои ќе посакате репете. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Сочни потпечени јаболка! (ВИДЕО)

За овој здрав десерт не ви треба никаква вештина… За детално упатство погледнете го видеото: Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за […]

Десерти

Слатки кои можете да ги јадете и на диета

Обожавате слатки намирници, но сепак сакате да се храните здраво? Ако мислите дека тоа е невозможно, грешите! Еве 4 здрави намирници, и вкусни секако, а кои ќе ја задоволат вашата потреба за шеќер! 1. Пудинг Едноставен и делотворен начин да ја задоволите потребата од слатки. Пудингот е некалоричен десерт, особено […]