Tag: печена

Главни јадења, Посно и веге

Печена посна сарма по рецептот на нашите баби

Направете посна сарма по рецепт на нашите баби. Вкусно јадење со супер шмек. Ова е рецептот:   Прочитај оовеќе рецепти на Gotvi.mk: Зема кисела зелка и завитка пилешко месо Оригинален старски рецепт за сарма Нов вкус на сармата: Хроно сарма Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни […]

Видео, Главни јадења

Наместо чорба, вклучете ја рерната: Дури и да не сте јаделе боранија сега ќе ви биде омилена

 Направете вкусна боранија во рерна за која ви требаат неколку состојки.     Повеќе на Готви.мк: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Печена пица лубеница – Дали би пробале?

Постојат многу видови на пици, но пицата од лубеница ќе биде нешто ново на домашното мени. Уште и печена на скара 🙂 Како ви звучи? Во видеото ќе го најдете рецептот и начинот на приготвување: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Печена пица од лубеница – Дали би пробале?

Постојат многу видови на пици, но пицата од лубеница ќе биде нешто ново на домашното мени. Уште и печена на скара 🙂 Како ви звучи? Во видеото ќе го најдете рецептот и начинот на приготвување: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница […]

Предјадења, Препораки

Печена пица палачинка

Ани вели дека ја приготвува оваа палачинка многу често кога ќе и се најават гости, особено пријателите кои ја обожаваат. Се прави многу брзо и едноставно, а доколку се изеде, лесно се прават повеќе. И тоа додека прави муабет со гостите 🙂 Повеќе рецепти со производите на Пекабеско погледнете ТУКА […]