Tag: пециво

Предјадења

Коктел солено пециво – Кифлички со многу зачини

Направете коктел солено пециво за појадок, вечера или пак мезе, па и ужина која е совршена да се однесе на работа или на училиште. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ […]

Предјадења

Солено пециво со сирење – Појадок, вечера или мезе

Направете брзо пециво со сирење.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Предјадења

Солено пециво со спанаќ и сирење – повкусно од пита

Направете вкусно пециво со спанаќ. Ако сакате нешто различно од кифли, од погачи и секојдневните пецива. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Предјадења

За пити, крофни, кифли – тесто кое стои до седум дена, а вкусно е како штотуку замесено

Едно тесто за сите пецива, за крофни, погачи, пити, кифли… Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Tips & Tricks

Ако немате пециво а ви треба додека готвите – ова е замена со која нема грешка

Ако готвите нешто, а немате при рака прашок за пециво, има замена за него. Тоа е секако сода бикарбона, но ако станува зbор за десерти, може да ставите и рум наместо прашок за пециво и ќе има сличен ефект. Пробајте. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата […]

Предјадења

Кубанки – пециво кое ќе трчате да го направите пак, 62 од една смеса

Направете вкусно и топло пециво со име Кубанки, веднаш ќе ги снема од трпеза. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Главни јадења, Предјадења

Топли и ароматични триаголници со кашкавал за појадок – Крцкаво и вкусно

Направете вкусни триаголници со кашкавал. Навистина се ароматични, а и лесно се прават. Еве го рецептот: Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не […]

Видео, Предјадења

Вкусно пециво кое потсетува на бурек

Направете вкусно пециво со неодолива арома, со фил по ваш избор, кое потсетува на бурек. Ова е постапката и потребните намирници. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сашко Коцев слави – Тој и Смиљана добија ќерка Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за […]

Видео, Главни јадења

Највкусно пециво со шери – ова е тајната за магија од тесто

Ако сакате солени пецива, ова е идеален предлог за крцкаво пециво со шери домати. Идеална комбинација, лесно за подготовка и совршен вкус. Ова е се што ви треба: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки […]

Tips & Tricks, Видео

Прашокот за пециво не е само за во кујна – ќе ви користи за цел живот

Прашокот за пециво веднаш потсетува на тесто, нешто месено, миризливо, топло и вкусно, но може да се користи и во многу други намени.Може да го користите во бавчата и дворот за да ги убиете инсектите кои ги јадат вашите цвеќиња и растенија, а има и други намени.     Прочитај […]