Tag: петок

Посно и веге

ТРАДИЦИОНАЛНО КАКО И СЕКОЈ ПЕТОК: Посен деликатес

За сите оние кои ја почитуваат традицијата и постат секој петок, имаме супер рецепт. Направете посни пирошки со ајвар. Повеќе на Готви.мк: Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната Веге рижото Печени тиквички со пилешко […]

Деликатеси

ТАКА Е РЕДОТ: Посен деликатес од три состојки за овој петок

Направете посен деликатес од само три состојки, со кој ќе го соберете семејството на трпеза. Повеќе вести на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со […]

Посно и веге

ПОСНА ТРПЕЗА: Вкусна манџа за овој петок

Направете вкусна посна манџа за овој посен петок. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла Бица Домашна пица Домашна пица капричиоза Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута    

Главни јадења

СПЕЦИЈАЛИТЕТ НА ДЕНОТ: Фурнарини со болоњезе

Направете вкусни фурнарини со болоњезе сос кои ќе рашират неодолива арома во кујната. Одлични се за секоја доба од денот. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла Бица Домашна пица Домашна […]

Главни јадења

Посна трпеза: Овој петок направете вкусен ручек

Петок е ден кога традиционално се пости, па затоа ние за вас имаме супер вкусна посна идеја за ручек. Повеќе вести на Готви.мк: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по […]