Tag: песто

Видео, Салати

Домашен песто сос од брокула – за 5 минути

Намачкајте на врел леб или измешајте со тестенини – вкусен песто сос од брокула. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Главни јадења

Италијански рецепт: Ќофтиња во песто сос

Време е за вкусен италијански ручек. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]

Главни јадења

Компир во песто сос

Доматите на ова вкусно предјадење му даваат посебна свежина…   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Pastes

Тестенини со пилешко и песто сос

Направете вкусни тестенини со пилешко и песто сос. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]

Салати

Домашен песто сос од босилек и ореви

Збогатете ги своите оброци со вкусен песто сос од босилек и ореви кој едноставно се прави. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со […]

Салати

Компир салата со песто сос

Направете компир салата со песто сос. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак  

Tips & Tricks

Има една „цака” за највкусен песто сос

Ако сакате песто сос кој ќе биде совршен, ви треба мал трик. Се ставаат листовите босилок во пластично кесе и се замрзнуваат. Се ставаат замрзнати за подобар вкус. Се ставаат потоа сите други состојки, масло, лук, пармезан… Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната 10 „убијци“ […]

Pastes

Деликатес на денот: Шпагети со песто и печурки

Направете вкусни тестенини со песто и со печурки. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече  

Главни јадења, Салати

Кремаста салата од песто сос, домати и тестенини

Ова јадење може да биде послужено како ладна салата со тестенини и зеленчук или како главен оброк со топли тестенини. Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен […]

Главни јадења

Рецепт за „песто сос” – цар меѓу сосовите

Направете го познатиот песто сос дома. Повеќе ресепти на Готви.мк: Холандез сос Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство