Tag: песто сос

Главни јадења

Италијанците знаат најдобро: Направете црвен песто сос – здрави состојки, брза подготовка

Совршен сос за секаков вид тестенини! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Главни јадења

Компири со песто сос

Доматите на ова вкусно предјадење му даваат посебна свежина…   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Главни јадења

ПЕСТО ЏЕНОВЕЗЕ И ШПАГЕТИ: Јадење за кое во странство скапо се плаќа!

По нашите маркети мала тегла песто сос за тестенини можете да најдете по многу високи цени. Ќе го купат само оние кои не знаат дека дупло подобар песто сос можат да направат во домашни услови и тоа за смешни пари.   Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата […]

Видео, Главни јадења

Ручек за 40 минути: Пилешко какво што не сте пробале! (ВИДЕО)

Ако немате многу време за подготовка на ручек, ви претставуваме решение. Вака подготвените пилешки гради се печат 40 минути, а кога печеното пилешко ќе го сервирате на маса, ќе изгледа како јадење од ексклузивен ресторан. Состојките наредете во огноотпорен сад како што е прикажано на видеото и печете на 200 […]

Главни јадења

Тестенини во песто сос

Брзо за подготовка, а јадење на кое никој не може да му одолее. Еве како да подготвите тестенини во песто сос по рецепт на Бојана: Повеќе рецепти со тестенини прочитајте тука Рецепт за „Mac and Cheese“ како домашен специјалитет тука На здравје!