Tag: перу

Забава

(18+ ВИДЕО) Тој готви речиси гол – Перуански Шеф руши рекорди на интернет

Франко Кукс, според дел од светските гастрономски медиуми е најсекси Шеф на планетата. Тој е по потекло од Перу, а поседува и ланец на перуански ресторани во Њу Јорк. Кукс е голем поборник на здравата храна, а на неговото мени може да се најдат многу специјалитети со природни и здрави […]