Tag: перниче

Видео, Десерти

Кремасто летно освежување: Перниче торта

Уживајте во неодолив летен десерт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Tips & Tricks

Правила за кајгана мека како перниче – Не ги правете овие грешки

Ова се неколку трикови за совршена кајгана дома. Јајцата треба да бидат убаво изматени, а ако брзаме, кајганата нема да изгледа како што сакаме. Се користи убава тава, се препорачува тава со димензија од 20 сантиметри, не повеќе. Исто така не ставајте додатни состојки како сода, млеко, павлака…тие ќе ја […]

Предјадења

Воздушести кифлички – Тесто меко како перниче

Направете вкусни и меки кифлички. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Предјадења

Мекици како перниче – воздушести залаци за појадок

Супер вкусни и брзи мекици за малку пари. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана […]

Предјадења

Мекици меки како перничиња – евтин рецепт за цело семејство

Направетеги најмеките и највкусните мекици за појадок за цело семејство. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Турски погачи Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми    

Видео, Деликатеси

ВИДЕО ХИТ: Меко како душа, идеја за ручек по која светот полуде

Направете палачинки, ставете месо во нив, превиткајте ги, ставете павлака и кашкавал и добивате деликатес мек како душа: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]

Десерти

Повкусно од палачинки: Лесни и брзи перничиња со нутела

Нутелата е рај за сите, а ако направите мек и вкусен десерт со неа, задоволството е уште поголемо. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Меко како перниче – ванила торта за оцена 10

Оваа ванила торта има одличен изглед, сите ќе ги донесе во кујната, а најважно од се, се прави брзо и лесно и има одличен вкус. Мека е како перниче и ќе биде омилен десерт на сите. Подготовката и материјалот за неа погледнете ги во следното видео: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Палачинки меки како перниче – овој рецепт не сте го знаеле до сега

Направете ги омилените палачинки на нов начин. Јапонски деликатес за најубавиот десерт, кој се топи во уста. Меки како перниче и екстремно вкусни, направете палачинки по најдобар рецепт.Погледнете го следното видео.   Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: […]

Десерти

ВИДЕО: Торта мека како перниче: Нема подобар десерт

Малку состојки, малку труд и многу вкусен десерт. Мек е како перниче, а вкусот не се заборава.Состојките и начинот на подготовка погледнете ги во следното видео: Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани […]