Tag: пепелник

Tips & Tricks

Вака нема да се шири лош мирис од пепелникот – Само ставете го ова

Содата е евтина а навистина корисна намирница, не само за здравјето туку и за домаќинството. Така, ако имате проблем со лоши мириси дома, содата е решението за вас. Ако сакате да нема лош мирис од пепелникот, ставете му малку сода, а таа ќе неутрализира. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смеса за откажување […]