Tag: пекмез

Десерти

Пекмез од смокви – Три состојки за деликатес за зимата

Направете вкусен пекмез од смокви. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Десерти

Оваа зима ќе биде вкусна: Наједноставен рецепт за пекмез од сливи

Направете вкусно и лесно задоволство во вашата кујна. Пекмез од сливи.   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Посно и веге, Предјадења

Видео рецепт: Посни кифлички за почеток на денот

Посни кифлички за големиот пост. Вкусно, брзо и ароматично тесто од вашата кујна.   Целосната подготовка во продолжение:   Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли и ароматични триаголници со кашкавал Појадок за 20 минути – Пица мафини Само матите и ставате во калап – мафини за појадок Појадок за 15 минути […]

Видео, Десерти

Се топи во уста: Колач од гриз и пекмез

Направете мек и вкусен кола, со гриз и пекмез. Подготовката е лесна и е прикажана во видеото, не ви треба многу труд, а вкусот е сензационален. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница […]

Видео, Десерти

Вкусен пекмез од кајсија

Направете вкусен, сладок, пекмез од кајсии.Оди со се, за торти, колачи, палачинки и насладување. Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија […]