Tag: пекарски ѓувеч

Главни јадења

Ручек за половина час: Пекарски ѓувеч

Ова многу вкусно јадење се подготвува брзо и ќе биде вистински украс на трпезата. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Направете селска тава – одличен вкус со малку труд Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена тава со пилешко […]