Tag: пекара

Видео, Деликатеси

ПРЕЛИВ ЗА ПИТА – ако сакате пита како од пекара, тајната е откриена!

Направете совршен прелив за пита, со која тестото ќе има неодолив шмек и ќе биде крцкаво и вкусно. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете […]

Повеќе

Цел регион зборува за оваа пекара: Македонци нудат бесплатен оброк за трудници, БРАВО!

Новоотворена пекара во Србија е топ-тема во медиумите поради воодушевувачкиот потег кој го направи. Се работи за пекарата “Кај македонците”, лоцирана во Крагуевац, каде сопствениците и вработените решиле на трудниците да им нудат бесплатен оброк.Така, секоја идна мајка во оваа пекара “Кај Македонците” може да јаде бесплатно еден оброк на […]

Деликатеси

Заборавете на пекарите: Нема грешка со овој рецепт дури и да сте аматер во кујна

Дури и ако сте целосен аматер во кујната, овој рецепт секако ќе заврши со успех при подготовката. Засукајте ги ракавите и направете вкусен оброк. Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети јајца – вкусен појадок по едноставен рецепт Дали некогаш сте виделе долги јајца – нема да верувате како се прават Дали до […]

Десерти, Ресторани

Иновативно – Бурек со еурокрем и плазма

Продаваат и по 15 тепсии на ден – бурекот со сирење, месо, спанаќ, праз си доби уште една конкуренција во една пекара во Белград. „Искрено, не знам од каде ми дојде оваа идеја. Седев со мајка ми и разговаравме за новините кои можам да ги воведам во пекарата, а во […]