Tag: Пекабела

Главни јадења, Предјадења

Брз и вкусен рецепт: Поховани палачинки со шунка и павлака

Прекрасно топло предјадење и вкусно изненадување за целото семејство. Зачувајте го овој рецепт бидејќи брзо се прави и ако изненадно ви се најават гости. Добар апетит! Повеќе рецепти со производите на Пекабеско погледнете ТУКА Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Брз ролат од готови кори со шунка и кашкавал Солена торта со […]

Главни јадења, Деликатеси

Тава со јајца и павлака – Рецепт за викенд деликатес

Направете вкусна деликатесна тава за појадок. Одличен рецепт за претстојниот викенд, еве што ви е потребно и како да го приготвите ова јадење: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени јајца […]

Главни јадења

Ред компир, ред фил: Идеја за вкусен ручек со неодолива арома

Направете нешто вкусно и необично за денешното мени: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки со богат фил Похован кромид со кашкавал – идеално мезе […]

Деликатеси, Предјадења, Препораки, Салати

Неодолива крем салата (РЕЦЕПТ)

Крем салатите се многу вкусни, но и вистински декор на секоја трпеза. Gotvi.mk ви открива рецепт за превкусна и свежа крем салата. Рецепт за макарони салата тука Рецепт за цезар салата + 2 рецепти за дресинг тука Повеќе Gotvi.mk рецепти за свежи и крем салати тука Доколку ставите повеќе павлака, […]