Tag: пегла

Tips & Tricks, Видео

Трик како да ја исчистите пеглата за минута

Еве како да ја исчистите пеглата за само 30 секунди! Без никакви проблеми и непријатни мириси… Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО на „Уради сама“: https://youtu.be/0kHksipc_T0 Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Tips & Tricks, Видео

Еве како да ја исчистите пеглата за само 30 секунди!

Еве како да ја исчистите пеглата за само 30 секунди! Без никакви проблеми и непријатни мириси… Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО на „Уради сама“: https://youtu.be/0kHksipc_T0 Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Tips & Tricks

Еве како со само една намирница да ја исчистите пеглата – ќе биде како нова

Вашата гардероба се лепи и гужва додека ја пеглате? Исчистете ја пеглата на единствен, лесен и едноставен начин. Пеглата која работи на пареа често насобира бигор во текот на користењето и пеглањето го прави неефикасно, а може и да ја оштети облеката. Потребни ви се малку вода, сода бикарбона, памучна […]

Tips & Tricks

Има лесен трик да ја светнете пеглата – брзо решение за домаќинките

Ако сакате да ја исчистите лесно пеглата дома, тогаш има лесен и брз трик. Со врела пегла исклучена од штекер, поминете на површина на која сте ставиле доста сол. Така пеглата ќе се исчисти од лепливите траги на плочата. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело […]

Tips & Tricks

Само со една намирница исчистете ја пеглата за повторно да заблеска

Вашата гардероба се лепи и гужва додека ја пеглате? Исчистете ја пеглата на единствен, лесен и едноставен начин. Пеглата која работи на пареа често насобира бигор во текот на користењето и пеглањето го прави неефикасно, а може и да ја оштети облеката. Потребни ви се малку вода, сода бикарбона, памучна […]

Tips & Tricks

Неверојатен трик за отстранување бигор и нечистотии од пеглата

Нека вашата облека изгледа беспрекорно… Иако можеби тоа не сте забележале, пеглата поради насобран бигор, прашина и нечистотии не може да ја пегла облеката како кога била нова. Ако често пеглате на пареа, тврдата вода во пеглата создава наслаги кои ги запушуваат дупчињата на пеглата, па пареата не излегува како […]

Tips & Tricks

ФОТО: Немате пегла, а итно ви треба? Влезете веднаш во кујната, решението е таму

Ако немате пегла при рака, а неопходно ви е да ја испеглате омилената кошула или некое друго парче облека, ова е решението. Верувале или не, едно средство од кујната ќе ви го реши проблемот засекогаш.Ви треба само обична шерпа. Постапката е следна, ја ставате облеката на даска за пеглање, во […]