Tag: пеги

Tips & Tricks

Решете се од пеги, дамки и акни на лицето – природен лек од две состојки

Направете смеса од само две состојки која ќе ви помогне да се решите со проблемите на кожата.Хиперпигментација е состојба во која на кожата се појавуваат пеги, темни подрачја, поради големо количество меланин. Изложеноста на сонце, бременоста и одредени болести, трауми или староста може меланинот односно темниот пигмент на кожата да […]

Tips & Tricks

Решете се од дамките и пегите на лицето брзо и лесно– еве како

Дамките на лицето и пегите настануваат од штетни ултравиолетови зраци кои го оштетуваат меланинот на кожата и доведуваат до трајна деколорација. За да се решите од овој проблем, ви нудиме едноставен и евтин рецепт.   Повеќе вести на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт […]