Tag: пајаци

Tips & Tricks

Муви, комарци и пајаци ќе бегаат како луди – Билка која ги брка од домот

Ловорот е вкусен и ароматичен и помага во летото. Ловорот ако го ставите на ќошевите дома ќе ги избрка мувите, пајаците, мрвките и комарците. Пробајте и ослободете се. Повеќе трикови на Gotvi.mk:Нема да видите молец домаРешете се од мравките со две состојки Никогаш нема да видите мравки дома Со еден […]

Tips & Tricks

Ги брка пајаците и инсектите од дома – Билка со која и домот ќе ви мириса свежо

Ментолот е билка која ги брка инсектите и пајаците од вашиот дом. Ова е сосема природно и ефикасно решение, а доволно е да ставите на ќошевите, или да го одгледувате дома. Куќата ќе ви мириса свежо, а инсектите ќе бегаат. Повеќе трикови на Gotvi.mk: Нема да видите молец дома Решете […]

Tips & Tricks

Едноставен трик: Еве како да се решите од пајаците во куќата

Колку и да го чистите и да го уредувате својот дом, пајаците секогаш ќе најдат начин да влезат во вашата куќа и да пронајдат мирно место каде ќе плетат мрежа. За среќа, постои природен и безболен начин да се решите од нив. Пајаците, како и многу други инсекти не го […]

Tips & Tricks

Нема веќе да видите пајак на ќошевите дома – Евтини и брзи трикови

Пајаците можат да бидат непријатни, а многумина имаат фобија од нив.Ако и вие го имате проблемот со пајаците дома, колку и да ви е чисто и средено, има мал трик за да не го видите овој инсект повеќе. Користете оцет кој поради својот силен мирис ги брка не само пајаците […]

Tips & Tricks

Нема да видите мува и пајак дома – спасот е во една билка

Верувале или не, ако во својот дом имате од оваа билка, тогаш нема да видите мува повеќе, ниту пак некој друг инсект.Имено, нането е спас за мувите, комарците, пајаците, кои го мразат мирисот. Одлична идеја е да засадите ваква билка во дворот или во саксија, или да ставите листови нане […]

Tips & Tricks

Нема веќе да видите пајак дома – со евтина намирница кажете збогум на инсектите

Со цитрон може да кажете збогум на инсектите. Ако и вие имате проблеми со пајаците по дома, кои секогаш наоѓаат место во некое ќоше, ние имаме супер трик за вас.Ви треба цитрон. Секој пајак не може да го поднесе мирисот на цитрон, па затоа исечкајте неколку парченца и менувајте ги […]