Tag: пача

Главни јадења

Стар рецепт за вкусна пача

Еве како се подготвува вкусна пача. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Главни јадења

Пача по стар рецепт: Полна со месо и лук

Вистинските домаќинки и домаќини мора да знаат како се подготвува вкусна пача. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Традиционална божиќна пача: Украс на свечената трпеза

Рецепт за најубавата божиќна пача… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Главни јадења

Рецепт за пифтија

Традиционалното, пикантно предјадење е неизоставен дел од празничната трпеза. Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја […]

Главни јадења

Пача

Неверојатно вкусен македонски специјалитет. Оние што го јадат не знаат за насит. Еве како да подготвите домашна пача по рецепт на Јелица. По желба одозгора можете да додадете и варено јајце како на фотографијата. На здравје!