Tag: пат

Tips & Tricks

Ако ви се лоши кога патувате – Изедете една намирница

Ако имате проблем со често гадење, ако ви се лоши во возило при патување, тогаш решението е во неколку маслинки. Изедете неколку маслинки пред тргање. Тие ќе спречат да ви биде лошо и без апче. ДРУГА НАМЕНА: Инаку, маслинките го чуваат срцето и крвните садови, имаат антивоспалително дејство и делуваат […]

Повеќе, Препораки

Дали треба да се исклучи фрижидерот кога одиме на пат? Совет ако не сте дома за празниците

Ако планирате да заминете на пат за време на празниците или, пак, да одите некаде да се одморите додека трае зимскиот распуст на децата, тогаш сигурно ќе ги исклучите сите апарати кои ги имате дома од штекер. Речиси секогаш ги гасиме климата, телевизорите, и многу други уреди за бела техника […]

Повеќе

По невремето во Кичево, патот кон Охрид повторно отворен за сообраќај

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Охрид кај Млинот е нормализиран, соопштија предмалку од АМСМ. Вчера вечер (19.08.2016 година) невреме го зафати Кичево. Патот кон Охрид беше поплавен, а сообраќајот кон овој град беше пренасочен кон алтернативни патишта. Неколку возила беа заглавени на патот, пренесе OhridNews од очевидци. Прочитај повеќе […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Невреме во Кичево, поплавен патот кон Охрид

Невреме го зафати Кичево. Патот кон Охрид е поплавен, а сообраќајот кон овој град е пренасочен кон алтернативни патишта. Неколку возила се заглавени на патот, пренесува OhridNews од очевидци. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори Кое е омиленото јадење на […]

Забава

ВИДЕО: Погледнете на какво невреме патувала Цеца

„Расположението е одлично, а времето е страшно“, напиша Цеца под видеото кое го објави на Твитер за време на патувањето кон Гуча. Raspolozenje odlicno i vreme jezivo! Na putu za #guca2016 pic.twitter.com/xyaDsOPrQb — Ceca Raznatovic (@CRaznatovic) August 10, 2016 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е по […]