Tag: патики

Tips & Tricks

Ефикасен трик: Еве како да ја исчистите белата гума на патиките

Иако денешните машини за перење имаат разни програми за перење гардероба и обувки, вистина е дека центрифугата често знае да ги оштети.Кога станува збор за бели обувки, гумата на патиките после перењето останува жолта и добива дамки. Ако и вие сте имале слично искуство, не грижете се, бидејќи постои трик […]

Tips & Tricks

Стави компир во патиките – нема да верувате што се случи потоа

Нема да верувате но одредени намирници од кујната можат да ви помогнат и за вашите чевли и раните на нозете. Со оглед на тоа дека сите имаме мака кога ќе купиме нови обувки, овие трикови се вредни злато.1. Облечете дебели чорапи и ставете ја ногата во кондурата. Загрејте ја со […]

Tips & Tricks, Повеќе

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

Нема поелегантни патики од оние во бела боја. Но, проблемот со нив е тоа што брзо се валкаат и флекаат. Сепак, постои едноставно решение за овој проблем, кој ни го испраќа читател на Gotvi.mk. Еве како да направите паста за чистење на бели патики. Потребно ви е: 1 лажица сода […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!

Летно време, кога нозете интензивно се потат, или, пак, ако имате неквалитетни обувки знаат да се замирисаат и да шират непријатна миризба. Сите сме го имале тој проблем и е навистина непријатно, ви се ограничува слободата на движење, се срамите да се соблечете на гости… Но, има решение и тоа […]