Tag: пасирање

Tips & Tricks

Трик за лукот полесно да се пасира – Брзо и лесно

Ако сакате лукот да го иситните полесно, има еден трик. Ставете му малку сол и потоа испасирајте го. Вака е полесно. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Tips & Tricks

Вака лукот побрзо ќе се испасира – Ставете му го ова

Ако сакате лукот да го иситните полесно, има еден трик. Ставете му малку сол и потоа испасирајте го, ќе оди се полесно. Пробајте. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и […]