Tag: пари

Tips & Tricks, Видео

Заштедете време и пари: 10 брзи трикови за во кујна за кои не сте чуле

Овие трикови ќе ви заштедат време и пари, корисно за секој ден. Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете […]

Препораки

ФЕНГ ШУИ ЗА КУЈНА: Шпоретот ви е во ќош? – веднаш преместете го

Фенг Шуи е древна кинеска техника која помага да имаме мир, здравје, пари и благосостојба во домот.Кога станува збор за кујната, според фенг Шуи, таа никогаш не треба да е сместена близу влезната врата. Така ќе донесе алчност. Од друга страна, ако е спроти влезната врата, тогаш ќе донесе проблеми […]

Tips & Tricks

ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната

Кујната е местото кое куќата ја прави дом. За да бидете среќни и да имате мир во куќата, прочитајте ги овие древни Фенг Шуи техника за оваа просторија од домот.Најдобро место за кујна е западниот дел од домот. Никако не треба да е во центар. Мора да биде чиста. Кујната […]

Повеќе

НОСИ ПАРИ И ЗДРАВЈЕ: Куќата која ја има оваа билка има и среќа

Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време да почнете да ја одгледувате во вашиот дом.Помага за депресија, дигестивниот систем, дијабетес, како и тешки болести. Штити од вируси и инфекции. Исто така е моќен афродизијак. Според старите верувања куќата во која се одгледува […]

Повеќе

ВИДЕО: За да личи на Дејвид Бекам потрошил неверојатни 20 илјади фунти, а резултатот…

Џек Џонсон потрошил неверојатни 20 илјади фунти за да личи на својот идол, Дејвид Бекам. Тој вели дека му се потребни дополнителни 30 илјади фунти за конечно да ја постигне неговата цел. Погледнете како изгледа Џек во моментот, па процнете дали е на добар пат: Повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Кога […]

Забава

Нема да верувате колку пари потроши Сека за породувањето

Српската пејачка Сека Алексиќ го донесе на свет своето прво бебенце, синчето Јаков. Таа се подготвуваше да се породи во Виена, но бебето побрза да дојде на свет, па се породи со царски рез во болница во Белград, а гордиот татко веднаш напиша дека и мајката и бебето се одлично.Според […]