Tag: памучна

Tips & Tricks

Видео: Направете сами дома – Памучна маска за лице

Додека владее Корона пандемијата, важно е да останеме дома, да се заштитиме ако веќе мора да излеземе. Со оглед на тоа дека се случува да нема маски по аптеките, ова е начин како да си направите сами дома памучна маска. Се е детално прикажано во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути […]