Tag: палента

Главни јадења

Здрав и вкусен оброк: Еве како да направите палента

Палентата влијае добро на вашиот организам бидејќи содржи витамини и минерали. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Видео, Главни јадења

Похована палента спремна за миг – за доручек или наместо леб

Ако сакате палента, задолжително испробајте го овој рецепт. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кристална кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Видео, Главни јадења

Хроно ручек: Палента и зеленчук од рерна

За оние кои одлучиле својата линија да ја доведат во ред, ви предлагаме хроно исхрана. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт […]

Главни јадења

Секогаш добра идеја за доручек: Палента со сирење, евтин а здрав оброк

Омилен доручек на многумина… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Главни јадења

Како да направите совршена палента

Палентата е одличен избор за здрав почеток на денот, но може да се послужи и како прилог со главното јадење. Во зготвената палента можете да додадете крем сирење или павлака и зачини по желба.Посебно кремаста палента можете да добиете ако ја подготвите со млеко и пилешки бујон. На пакувањето проверете […]

Главни јадења

Компир со палента и зачини – Крцка и мами со аромата

Направете вкусен, а многу едноставен ручек со компири. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Главни јадења

Здрав и хранлив доручек: Како да подготвите палента

Палентата влијае добро на вашиот организам бидејќи содржи витамини и минерали. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Главни јадења

Кремаста палента: Здрав оброк готов за неколку минути

Подготовката трае само неколку минути, а количината е доволна за четири лица. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата […]

Главни јадења

Палента со сирење: Кремаст и здрав доручек кој ќе ве наполни со енергија

Направете здрав доручек и уживајте во совршениот вкус кој ќе ве врати во детството. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Главни јадења

Кремаста палента: Евтин и здрав доручек кој ќе го обожавате!

Некогаш скромна храна, денес вистински здрав специјалитет кај многу семејства. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос […]