Tag: палачинка

Видео, Десерти

Ладна палачинка: Диетален десерт за сите кои внимаваат на линијата

Десерт за сите кои внимаваат на линијата. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите […]

Видео, Десерти

9 палачинки од еден потег: Нема поедноставен рецепт

Печени во рерна во голем плех… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен […]

Главни јадења, Десерти

Германски палачинки: Највкусното тесто, а најдобро од сè е што можат да бидат и солени и слатки (Видео)

Најдобро од сè е што можат да бидат и солени и слатки! По желба можете да додадете шеќер или повеќе сол во смесата и така да добиете слатка или солена варијанта. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни […]

Предјадења

Појадок буквално за 5 минути: Загревате тава и имате деликатес за Добро утро

Направете вкусен појадок кој ќе ви даде енергија и ила, а е готов за пет минути и тоа буквално. Ова е рецептот:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да […]

Главни јадења, Деликатеси

Палачинка-сарми: Супер деликатес, богат фил и кремав прелив

За ова најверојатно не сте чуле и сигурно не сте го пробале. Направете палачинка-сарми кои имаат неодолив вкус, а воедно и супер крем врз нив. Ова е рецептот кој е навистина посебен: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Палачинки со пилешко Палачинки на дански начин Палачинки од јогурт и банана […]

Видео, Десерти

Палачинки во чоколадо (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Подгответе вкусни палачинки во чоколадо по рецепт на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Децата ќе скокаат од среќа – направете „Елза” палачинка

Цртаните филмови им се омилени на децата, па затоа ви нудиме можност да бидете најкул мајка или татко и да направите Фрозен палачинка со ликот на Елза.Погледнете ја подготовката во следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Мислевте дека ова е пица? – нема да верувате на очите

Во кујната се случува вистинска уметност. Готвењето не е само потреба, туку е креативност, посветеност и начин да ја покажете вашата страна.Ова што го гледате не е пица. Погледнете го неверојатниот палачинка деликатес.   Повеќе на Готви.мк: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите […]

Предјадења

БРЗО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Палачинки од зеленчук

Уживајте во вкусот на лесни палачинки со зеленчук со пикантен сос. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го […]

Десерти

Палачинки од блендер: Десерт готов за 5 минути!

Сте слушнале ли за палачинки од блендер? Се работи за десерт кој се подготвува за само 5 минути, а поради своите состојки идеален е за оние кои внимаваат на исхраната. Покрај тоа, вкусот е неверојатен, затоа набавете состојки и започнете со подготовка. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки […]