Tag: пазуви

Tips & Tricks

Спас за големиот проблем во лето – Нема да се потите со една намирница

Лимонот е здрава намирница, помага за диета и имунитет, за циркулација и исфрлање токсини. Богат е со витамини особено витамини А, Ц, Б1 и Б12. Лимонот помага за големиот проблем во лето, потењето. Ако сатвите лимонов сок под пазувите, ја регулива ПХ вредноста и нема да се потите, ниту да […]

Tips & Tricks

Нема веќе пот и дамки по облеката: Направете си дома спреј за пазуви

Направете си домашен моќен рол он за пот со помош на кокосово масло. Набавете кокосово масло во поголемите маркети или продавниците за здрава храна, па измешајте малку со сода и ставете го во шише. Ги убива потта и непријатните мириси и многу добро делува на кожата. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ако […]

Tips & Tricks, Повеќе

Смеса од кујната со која нема да видите влакно на пазувите – се е готово за 2 минути

Сите жени, како и некои мажи, мака мачат со влакната под пазувите кои секако изгледаат невкусно, а се и непријатни.Наместо да користите брич и да се бричите често, а сепак да има мали црни влакненца, се што ви треба се две состојки од кујната. Земете лимон и шеќер и проблемот […]

Tips & Tricks, Видео

Стави компир под пазувите – го реши НАЈГОЛЕМИОТ ПРОБЛЕМ

Ако сакате да не мирисате на пот и да не се потите, а и да немате темни линии под пазувите, направете го овој трик со компир. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги […]

Tips & Tricks

Решете се засекогаш од влакната под пазувите со две состојки

Многу жени имаат проблем со влакненца под пазувите штом дојде лето. Секој ден треба да се отстрануваат и неможе да се шека цел месец до следната депилација. Ласрското одстранување може да биде болно и да биде болно, па затоа еве ви едно едноставно а трајно решение кој доаѓа од Азија: […]

Tips & Tricks

Кажете збогум на потта: Направете сами гел за под пазуви

Потењето е нормален процес и му се случува на секој човек. За да се спречи непријатната миризба, потребно е да дадеме многу пари за антиперспиранти, спрејови или стикови.Но, ние ви нудиме домашен гел со кој природно ќе се изборите со непријатната миризба од потта: Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт […]