Tag: пазарење

Препораки

Купувајте паметно додека трае Корона пандемијата

Додека трае Коронавирус пандемијата, додека трае вонредната состојба, сите треба да внимаваме на здравјето, да носиме маска и ракавици, да се движиме што помалку надвор. Секако, треба да не се создава паника и да не се купуваат залихи. Кога следен пат ќе одите да пазарите, пазарете паметно. Купете грав, бидејќи […]

Препораки

Внимавајте при купувањето јајца за Велигден: Еве што значат ознаките

За големиот празник Велигден ќе се изедат многу јајца, па затоа кога ги купуваме, важно е да ги знаеме ознаките и тоа како правилно се чуваат.Јајце од типот А е свежо јајце Јајце од типот Б е наменето за индустриска преработка. Xl се јајца кои се големи или се од […]

Повеќе

ВИДЕО: Вака изгледа пазарење во супермаркет во Јапонија

Интересно видео во кое купувачите во овој супермаркет во Јапонија користат т.н. „smart“ корпи за пазарење кои ја подготвуваат сметката, но и ги пакуваат производите. Погледнете во видеото како тоа изгледа: Поврзани вести на Gotvi.mk: Што велите? Вака ќе изгледаат супермаркетите во иднина! (ВИДЕО) Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи […]

Повеќе

ВИДЕО: Драјв маркет – еве како ќе изгледа маркетот на иднината

Многу поквалитетен избор на состојки и продукти, а ќе трошиме многу памалку време за едно пазарење. Погледнете во видеото како ќе изгледа маркетот на иднината: Повеќе видеа со кулинарски рецепти, трикови и совети погледнете тука Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Повеќе, Препораки

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Многу поквалитетен избор на состојки и продукти, а ќе трошиме многу памалку време за едно пазарење. Погледнете во видеото како ќе изгледа маркетот на иднината: Видео кулинарски трикови и совети тука